Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych i Terapii Tkankowej

Kierunek Fizjoterapia (studia mgr i I stopnia)
Anatomia prawidłowa człowieka
Anatomia palpacyjna
Anatomia funkcjonalna
Metody specjalne tkanek miękkich
Metody specjalne terapii tkankowej
Terapia manualna
Analiza właściwości tkanek dla potrzeb fizjoterapii

Kierunek Fizjoterapia (studia II stopnia)
Antropometria
Metody specjalne fizjoterapii w terapii bólu
Metody specjalne fizjoterapii w neurologii
Metody specjalne fizjoterapii w ortopedii

Studia stacjonarne:
Anatomia prawidłowa człowieka (pdf)
Anatomia na żywym człowieku (pdf)
Antropomeria (pdf)
Anatomia prawidłowa człowieka - semestr letni (pdf)
Diagnostyka obrazowa narządu ruchu - semestr letni (pdf)
Biomechanika kliniczna (pdf)
Proksemika (pdf)

Studia Niestacjonarne:
Anatomia prawidłowa człowieka (pdf)
Anatomia na żywym człowieku (pdf)
Antropometria (pdf)
Anatomia prawidłowa człowieka - semestr letni (pdf)
Diagnostyka obrazowa narządu ruchu - semestr letni (pdf)
Biomechanika kliniczna (pdf)

Kryteria zaliczenia ćwiczeń

Obecność na wszystkich zajęciach zgodnie z „Regulaminem studiów”.
Uzyskanie pozytywnej oceny z każdego tematu realizowanego na ćwiczeniach (zaliczenia na bieżąco).
Student nieobecny na ćwiczeniach swojej grupy ma obowiązek uzupełnienia zaległości uczestnicząc w zajęciach innej grupy studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych – termin uzgadnia z nauczycielem prowadzącym ćwiczenia.
Student nieprzygotowany do bieżącego zaliczenia tematu, lub nieobecny na ćwiczeniach, zdaje temat wyłącznie u nauczyciela prowadzącego zajęcia w danej grupie, w terminach kolokwium wyznaczonego w programie przedmiotu lub na ostatnich zajęciach w semestrze, albo w sesji poprawkowej. Dodatkowe terminy zaliczeń dla grup studentów stacjonarnych i niestacjonarnych są podawane do wiadomości na tablicy ogłoszeń Zakładu.
Konsultacje nauczycieli nie są formą odrabiania nieobecności i zaliczania tematów.
Przepisywanie ocen zaliczenia i egzaminu wyłącznie przez Koordynatora danego przedmiotu.
Studentów z IOS i IPSPN obowiązują zasady „Regulaminu studiów” i Uchwała Senatu nr AR 001-2-IV/2/2005 z dn. 26.04.2005:

IOS:

obecność na 8 ćwiczeniach tematycznych (nie kolokwium) – anatomia prawidłowa człowieka i diagnostyka obrazowa narządu ruchu; na wszystkich ćwiczeniach – antropometria, anatomia na żywym człowieku,
wpisanie się do dowolnej grupy w ciągu 2 tygodni po rozpoczęciu semestru,
zaliczanie tematów wyłącznie u nauczyciela prowadzącego wybraną grupę,
możliwość uczestniczenia w zajęciach studiów stacjonarnych/niestacjonarnych (odrabianie nieobecności) wyłącznie po ustaleniu terminów z nauczycielem wybranej grupy,
zmiana grupy w uzasadnionych przypadkach tylko za zgodą Koordynatora danego przedmiotu,
ostateczny termin zaliczenia semestru i zdania egzaminu zgodnie z „Organizacją roku”.

IPSPN:

Ustalenie planu uczestniczenia w zajęciach w oparciu o indywidualny program przedmiotu z Koordynatorem.

Warunki zaliczenia ćwiczeń: obecność na zajęciach wg zasad „Regulaminu studiów”; uzyskanie pozytywnych ocen z wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.

Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest zaliczenie poszczególnych semestrów ćwiczeń i pozytywna ocena z egzaminu obejmującego tematykę wykładów i ćwiczeń.

Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych i Terapii Tkankowej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach